Bu gün Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında gimnastikanın 4 növü üzrə keçiriləcək birgə yarışların ilk günü start götürüb. Belə ki, Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi yarışlarına ilk olaraq tamblinqçilər qatılıb.
4 yaş qrupunda (balacalar, yeniyetmələr, gənclər, böyüklər) mübarizə aparan kişi və qadın tamblinqçilərimiz Bakı Gimnastika Məktəbi, Nizami rayonu İdman Məktəbi, Ocaq Sport və Neftçi klublarını təmsil ediblər.
Ölkə çempionu olmaq üçün hakimlər qarşısına çıxan gimnastlarımız həyəcan dolu çıxışları ilə yadda qalıb. Bəzən yıxılaraq üzülən, bəzən isə öz proqramlarını qüsursuz icra edərək sevinən idmançılarımıza valideynləri də yarış boyunca dəstək olublar.
Turnirdə azyaşlı idmançılarımızla yanaşı, ötən həftə Sofiyada (Bolqarıstan) keçirilən Dünya Yaş Qrupu Yarışlarında ölkəmizi layiqincə təmsil edərək, tamblinq cığırında qızıl medal qazanan, yığma komandamızın favoritlərindən biri Mixail Malkin də çıxış edib.
Qeyd edək ki, 24-25 noyabr tarixlərində artıq arenanın əsas zalında meydançanı aerobika təmsilçiləri və bədii gimnastlar bölüşəcəklər. Turnirin son günü (26 noyabr) isə bədii gimnastlarla yanaşı, batutçular da mübarizəyə qoşularaq öz aralarında ən güclüləri müəyyənləşdirəcəklər.
Yarışların nəticələri barədə ətraflı məlumatı federasiyanın internet səhifəsindən http://agf.az/az/competitions/information/158 əldə edə bilərsiniz.

Today, the first day of the joint competitions in 4 gymnastics disciplines has started at the subsidiary hall of Milli Gimnastika Arenası (National Gymnastics Arena). Thus, the tumblers were the first to participate in the events of Azerbaijan and Baku Championship.
The male and female tumblers competing in 4 age groups (youngsters, pre-juniors, juniors, seniors) represented Baku Gymnastics School, Sports School of Nizami district, Ojag Sport and Neftchi clubs.
Gymnasts executed their routines in front of the judges to become the country’s champions were remembered with their exciting performances. Our athletes, sometimes looking upset when they fall, and sometimes shining with happiness after the perfectly executed exercises, were supported by their parents throughout the competitions as well.
Along with our young athletes, one of the favorites of our National Team - Mikhail Malkin, who represented our country at the World Age Group Competitions held in Sofia (Bulgaria) and won the gold medal on the tumbling track last week, performed at the events.
It should be noted that the main hall of the arena will be shared by Aerobic and Rhythimc gymnasts on November 24-25. On the last day of the tournament (November 26), along with rhythmic gymnasts, trampoline gymnasts will also join the competitions and identify the strongest ones among themselves.