Türkiyənin Konya şəhərində təşkil edilmiş V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında çərçivəsində gimnastika yarışlarında (bədii gimnastika, kişi və qadın idman gimnastikası, aerobika gimnastikası) təmsilçilərimiz 17 medal (8 qızıl, 7 gümüş, 2 bürünc) qazanmışlar.
Almaniyanın Münhen şəhərində idman gimnastikası üzrə keçirilmiş Avropa çempionatında təmsilçimiz Nazənin Teymurova dayaqlı tullanma üzrə hərəkətlərdə uğurla çıxış edərək Azərbaycanın gimnastika tarixində ilk dəfə olaraq qadın idman gimnastikası üzrə gənclər yaş kateqoriyasında finala vəsiqə qazanmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında nəticə əldə etmiş idmançılarla görüşmüşlər.

At the 5th Islamic Solidarity Games held in Konya, Turkey, our gymnasts (Rhythmic Gymnastics, Men's and Women's Artistic Gymnastics and Aerobic Gymnastics) won 17 medals in total (8 Gold, 7 Silver and 2 Bronze medals).
At the European Championships in Artistic Gymnastics held in Munich, Germany, our representative Nazanin Teymurova became the first gymnast in history of Azerbaijani Gymnastics to qualify for the finals among female Junior gymnasts on Vault.
The President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva met with the athletes who achieved results at the 5th Islamic Solidarity Games.