Türkiyənin Konya şəhərində təşkil edilmiş V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında çərçivəsində gimnastika yarışlarında (bədii gimnastika, kişi və qadın idman gimnastikası, aerobika gimnastikası) təmsilçilərimiz 17 medal (8 qızıl, 7 gümüş, 2 bürünc) qazanmışlar.
Almaniyanın Münhen şəhərində idman gimnastikası üzrə keçirilmiş Avropa çempionatında təmsilçimiz Nazənin Teymurova dayaqlı tullanma üzrə hərəkətlərdə uğurla çıxış edərək Azərbaycanın gimnastika tarixində ilk dəfə olaraq qadın idman gimnastikası üzrə gənclər yaş kateqoriyasında finala vəsiqə qazanmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında nəticə əldə etmiş idmançılarla görüşmüşlər.

Наши представители завоевали 17 медалей (8 золотых, 7 серебряных, 2 бронзовых) на соревнованиях по гимнастике (художественная гимнастика, мужская и женская спортивная гимнастика, аэробная гимнастика) в рамках V Игр исламской солидарности, прошедших в турецкой Конье.
На чемпионате Европы по спортивной гимнастике, проходившем в немецком Мюнхене, наша представительница Назянин Теймурова успешно выступила на опорном прыжке и впервые в истории гимнастики Азербайджана вышла в финал среди юниорок в соревнованиях по женской спортивной гимнастике.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и Первая Леди Мехрибан Алиева встретились со спортсменами, показавшими высокие результаты на V Играх Исламской Солидарности.