4-cü İslam Həmrəyliyi Oyunlarının qalibi, V İslam Həmrəyliyi Oyunlarının üçqat qızıl, gümüş və bürünc mükafatçısı, Yay Universiadasının ikiqat gümüş mükafatçısı, Tokio Yay Olimpiya Oyunlarının iştirakçısı Zöhrə Ağamirova Milli Olimpiya Komitəsinin Atletlər Komissiyasının üzvü seçilmişdir.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Milli Olimpiya Komitəsinin 30 illik yubileyinə həsr olunmuş İdman Filmləri və Proqramları Milli Televiziya Festivalına təqdim etdiyi “Sağlamlıq idmandan, idman isə gimnastikadan başlayır” adlı videoçarx “Reklam və promo çarx” `nominasiyasının qalibi olmuşdur.
Liverpul şəhərində (İngiltərə) kişi və qadın idman gimnastikası üzrə keçirilən dünya çempionatında millimizin üzvü Nikita Simonovun halqaların icrası üzrə təqdim etdiyi yeni element FIG-nin kişi idman gimnastikası üzrə Texniki Komitəsi tərəfindən təsdiq edilmişdir.

Zohra Aghamirova, winner of the 4th Islamic Solidarity Games, three-time Gold, Silver, and Bronze medalist of the 5th Islamic Solidarity Games, two-time Silver medalist of the Summer Universiade and a participant of the Tokyo Summer Olympic Games, was elected a member of the Athletes' Commission of the National Olympic Committee.
The promotional video "Health Starts with Sport and Sport begins with Gymnastics," presented by Azerbaijan Gymnastics Federation at the National Television Festival of Sports Films and Programs, dedicated to the 30th Anniversary of the National Olympic Committee, won in the "Advertisement and Promotional Trailer" nomination.
At the World Championships in Men's and Women's Artistic Gymnastics held in Liverpool, UK, a new element executed by our National Team member Nikita Simonov on Rings was officially approved by the FIG Men’s Artistic Gymnastics Technical Committee.