4-cü İslam Həmrəyliyi Oyunlarının qalibi, V İslam Həmrəyliyi Oyunlarının üçqat qızıl, gümüş və bürünc mükafatçısı, Yay Universiadasının ikiqat gümüş mükafatçısı, Tokio Yay Olimpiya Oyunlarının iştirakçısı Zöhrə Ağamirova Milli Olimpiya Komitəsinin Atletlər Komissiyasının üzvü seçilmişdir.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Milli Olimpiya Komitəsinin 30 illik yubileyinə həsr olunmuş İdman Filmləri və Proqramları Milli Televiziya Festivalına təqdim etdiyi “Sağlamlıq idmandan, idman isə gimnastikadan başlayır” adlı videoçarx “Reklam və promo çarx” `nominasiyasının qalibi olmuşdur.
Liverpul şəhərində (İngiltərə) kişi və qadın idman gimnastikası üzrə keçirilən dünya çempionatında millimizin üzvü Nikita Simonovun halqaların icrası üzrə təqdim etdiyi yeni element FIG-nin kişi idman gimnastikası üzrə Texniki Komitəsi tərəfindən təsdiq edilmişdir.

Зохра Агамирова, победительница IV Игр исламской солидарности, трехкратный золотой, серебряный и бронзовый призер V Игр исламской солидарности, двукратный серебряный призер Летней Универсиады, участница летних Олимпийских игр в Токио, избрана членом Комиссии атлетов Национального олимпийского комитета.
Видео “Здоровье начинается со спорта, а спорт начинается с гимнастики”, представленное Федерацией гимнастики Азербайджана на Национальном телевизионном фестивале спортивных фильмов и программ, посвященном 30-летию Национального олимпийского комитета, победило в номинации “Реклама и промо-видео”.
На чемпионате мира по спортивной гимнастике среди мужчин и женщин, проходившем в Ливерпуле (Англия), новый элемент, представленный членом нашей национальной команды Никитой Симоновым на кольцах, был одтвержден Техническим комитетом FIG по мужской спортивной гимнастике.