Bakıda Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş gimnastika hamı üçün növü üzrə festival keçirilmişdir.
Yığma komandamızın üzvü Tofiq Əliyev Lüksemburq şəhərində “TeamGym” üzrə 14-cü Avropa çempionatı çərçivəsində keçirilən Avropa Gimnastikasının təsis etdiyi “Bütün ulduzlar komandası” nominasiyasında akrobatika cığırı alətində ən çətin elementin icrasına görə qalib olmuşdur.
Sofiya şəhərində (Bolqarıstan) keçirilən bədii gimnastika üzrə dünya çempionatında Azərbaycanın Güllü Ağalarzadə, Ləman Əlimuradova, Zeynəb Hümmətova, Yelizaveta Luzan və Darya Sorokinadan ibarət qrup hərəkətləri üzrə yığma komandası bürünc medala layiq görülmüşdür. Bu, Azərbaycanın gimnastika tarixində qrup hərəkətləri komandamızın dünya çempionatında qazandığı ilk medal olmuşdur.
Lüksemburqda (Lüksemburq şəhəri) “TeamGym” üzrə keçirilmiş 14-cü Avropa çempionatı çərçivəsində yığma komandamızın üzvü Tofiq Əliyev Avropa Gimnastikasının təsis etdiyi “Bütün ulduzlar komandası” nominasiyasında akrobatika cığırı alətində ən çətin elementin icrasına görə qalib olmuşdur.

В Баку прошел фестиваль по Гимнастике для всех, посвященный 20-летию реструктуризации Федерации гимнастики Азербайджана.
На чемпионате мира по художественной гимнастике в Софии (Болгария), национальная команда в групповых упражнениях в составе Гюллу Агаларзаде, Ляман Алимурадовой, Зейнаб Гумметовой, Елизаветы Лузан и Дарьи Сорокиной завоевала бронзовую медаль. Это была первая медаль в истории гимнастики Азербайджана, завоеванная нашей командой в групповых упражнениях на Чемпионате мира.
Представитель нашей национальной команды Тофиг Алиев стал победителем в номинации “Команда всех звезд” за исполнению самого сложного элемента в прыжках на акробатической дорожке, учрежденной Европейской гимнастикой в рамках 14-го чемпионата Европы по «TeamGym» в городе Люксембург.