Gimnastika növünün ən zərif nümayəndələri bu dəfə 5-7 oktyabr tarixlərində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək 28-ci Bakı çempionatında qüvvələrini sınayacaqlar.
Yarışda "Ocaq Sport" Klubu (Bakı və Hövsan bölmələri), İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi (BGM), Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Grasiya" İdman Klubu, Su İdmanı Sarayı, Zirə Mədəniyyət Mərkəzi, Zabrat, Şağan Olimpiya İdman Kompleksini təmsil edən gimnastlar paytaxtın ən güclüsü adı uğrunda mübarizəyə qoşulacaqlar.
Yarışda idmançılar balacalar (2013, 2014, 2015-ci il təvəllüdlü), yeniyetmələr (2011-2012-ci il təvəllüdlü), gənclər (2008-2010-cu il təvəllüdlü) yaş kateqoriyalarında mübarizə aparacaqlar.
Üç gün davam edəcək yarışda qaliblər yaş qruplarına müvafiq olaraq fərdi çoxnövçülük və ayrı-ayrı alətlər üzrə müəyyənləşəcək.
Bədii gimnastların maraqlı çıxışlarına şahidlik etmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 3 manat təşkil edir.

This time, the most elegant representatives of Gymnastics will test their strength at the 28th Baku Championship to be held at Baku Olympic Sports Complex on October 5-7.
Gymnasts representing “Ojaq Sports Club” (Baku & Hovsan sections), Specialized Children-Youth Gymnastics School of Olympic Reserves (BGS), Republican Complex Sports School, “Grasiya” Sports Club, Aquatic Palace, Zira Cultural Center, Zabrat, Shaghan Olympic Sports Complex will compete for the title of the strongest of the capital.
At the event, athletes will compete in the age categories of Youngsters (born in 2013, 2014, 2015), Pre-juniors (born in 2011-2012) and Juniors (born in 2008-2010).
During the three-day competition, winners will be determined in the Individual All-Around & separate Apparatus.
Spectators who wish to watch interesting performances of Rhythmic gymnasts can obtain tickets online at https://iticket.az/ and from the city ticket offices. Tickets’ cost constitutes 3 manat.