Gimnastika növünün ən zərif nümayəndələri bu dəfə 5-7 oktyabr tarixlərində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək 28-ci Bakı çempionatında qüvvələrini sınayacaqlar.
Yarışda "Ocaq Sport" Klubu (Bakı və Hövsan bölmələri), İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi (BGM), Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Grasiya" İdman Klubu, Su İdmanı Sarayı, Zirə Mədəniyyət Mərkəzi, Zabrat, Şağan Olimpiya İdman Kompleksini təmsil edən gimnastlar paytaxtın ən güclüsü adı uğrunda mübarizəyə qoşulacaqlar.
Yarışda idmançılar balacalar (2013, 2014, 2015-ci il təvəllüdlü), yeniyetmələr (2011-2012-ci il təvəllüdlü), gənclər (2008-2010-cu il təvəllüdlü) yaş kateqoriyalarında mübarizə aparacaqlar.
Üç gün davam edəcək yarışda qaliblər yaş qruplarına müvafiq olaraq fərdi çoxnövçülük və ayrı-ayrı alətlər üzrə müəyyənləşəcək.
Bədii gimnastların maraqlı çıxışlarına şahidlik etmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 3 manat təşkil edir.

28-й Чемпионат Баку по художественной гимнастике
На этот раз, самые элегантные представительницы гимнастики продемонстрируют свои силы на 28-м Чемпионате Баку, который пройдет в бакинском олимпийском спортивном комплексе с 5-го по 7-е октября.
В соревновании, в борьбу за звание сильнейших столицы вступят представительницы спортивного клуба Оджаг (секции Баку и Говсан), Детско-юношеской школы олимпийского резерва по гимнастике (БШГ), Республиканской комплексной спортивной школы, спортивного клуба “Grasiya”, Водного дворца, Культурного Центра Зиры, Забрат, Олимпийского спортивного комплекса Шаган.
На первенстве поведут борьбу гимнастки в возрастных категориях - малышей (2013-2015гг. рождения), пре-юниорок (2011-2012гг. рождения), юниорок (2008-2010гг. рождения).
В ходе трехдневных соревнований победительницы будут определены в многоборье в индивидуальной программе и по отдельным предметам.
Зрители, желающие увидеть интересные выступления художественных гимнасток, могут приобрести билеты онлайн на сайте https://iticket.az/ и в кассах города. Стоимость билета составляет 3 манат.