İsveçrənin Arosa şəhərində batut gimnastikası üzrə keçirilən Dünya kubokunda mübarizə aparan gimnastımız Selcan Mahsudova 2022-ci ildə iştirak etdiyi dörd Dünya kubokundan üçündə topladığı xalların cəminə əsasən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) kubokuna layiq görülmüşdür.
Bütün iştirakçıların medal qazandığı “Gimnastika hamı üçün” idman növünə aid İsveçrənin Nevşatel şəhərində keçirilən “European Gym for Life Challenge” festivalında Azərbaycanın “Moonlight” adlı komandası gümüş medala layiq görülmüşdür.
ABŞ-ın Birminqem şəhərində (Alabama ştatı) keçirilən XI Ümumdünya Oyunlarında çıxış edən Ayxan Əhmədli, Rauf Hacıyev, Nigar Mir Cəlallı, Nəzrin Mustafayeva, Mədinə Musatafayeva, Sənan Mahmudlu, Xədicə Quliyeva və Vladimir Dolmatovdan ibarət Azərbaycanın aerodans komandası bürünc medala sahib çıxmışdır.

At the World Cup in Trampoline Gymnastics held in Arosa, Switzerland, our gymnast Seljan Mahsudova was awarded with the FIG Cup by the International Gymnastics Federation (FIG) according to the points she received in three out of four World Cup series where she competed in 2022.
At the 11th World Games held in Birmingham (Alabama), USA, Azerbaijani Aerobic Gymnastics Aerodance Team, consisting of Ayxan Ahmadli, Rauf Hajiyev, Nigar Mir Jalalli, Nazrin Mustafayeva, Madina Mustafayeva, Sanan Mahmudlu, Khadija Guliyeva and Vladimir Dolmatov, won the Bronze Medal.
At the "European Gym for Life Challenge" festival held in Neuchâtel, Switzerland, Azerbaijani "Moonlight" Team in "Gymnastics for All" won the Silver medal. In the festivals of this kind, all the participants are awarded with medals.