İsveçrənin Arosa şəhərində batut gimnastikası üzrə keçirilən Dünya kubokunda mübarizə aparan gimnastımız Selcan Mahsudova 2022-ci ildə iştirak etdiyi dörd Dünya kubokundan üçündə topladığı xalların cəminə əsasən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) kubokuna layiq görülmüşdür.
Bütün iştirakçıların medal qazandığı “Gimnastika hamı üçün” idman növünə aid İsveçrənin Nevşatel şəhərində keçirilən “European Gym for Life Challenge” festivalında Azərbaycanın “Moonlight” adlı komandası gümüş medala layiq görülmüşdür.
ABŞ-ın Birminqem şəhərində (Alabama ştatı) keçirilən XI Ümumdünya Oyunlarında çıxış edən Ayxan Əhmədli, Rauf Hacıyev, Nigar Mir Cəlallı, Nəzrin Mustafayeva, Mədinə Musatafayeva, Sənan Mahmudlu, Xədicə Quliyeva və Vladimir Dolmatovdan ibarət Azərbaycanın aerodans komandası bürünc medala sahib çıxmışdır.

Наша гимнастка Сельджан Маxсудова, участвовавшая на Кубке мира по прыжкам на батуте, проходившем в швейцарском городе Ароза, была награждена кубком Международной федерации гимнастики (FIG) по сумме баллов, набранных ею на трех из четырех этапов Кубка мира, в которых она участвовала в 2022 году.
Национальная команда Азербайджана в составе Айхана Ахмедлы, Рауфа Гаджиева, Нигяр Мирджалаллы, Назрин Мустафаевой, Медины Мусатафаевой, Санана Махмудлу, Хадиджи Гулиевой и Владимира Долматова, выступившая на XI Всемирных играх в Бирмингеме (Алабама), завоевала бронзовую медаль в программе “aerodance”.
Азербайджанская команда «Moonlight» была удостоена серебряной медали на фестивале “European Gym for Life Challenge” по Гимнастике для всех, проходившем в швейцарском Невшателе. Медали завоевали все участники состязаний.