Спорт

начинается

с гимнастики

20-Й ЧЕМПИОНАТ БАКУ ПО ХУДОЖЕСТВЕННОЙ ГИМНАСТИКЕ

20-Й ЧЕМПИОНАТ БАКУ ПО ХУДОЖЕСТВЕННОЙ ГИМНАСТИКЕ

О соревновании

ЧЕМПИОНАТ В БАКУ В ПРЕДДВЕРИИ ЧЕМПИОНАТА В ИСМАИЛЛЫ

10-11 октября в столице состоится 20-й чемпионат Баку по художественной гимнастике.

В соревнованиях примут участие 89 гимнасток, которые будут поделены на 6 возрастных групп. Это - сениорки и юниорки, а также гимнастки 2001-2002, 2003, 2004 и 2005 годов рождения.

Участницы столичного состязания поведут борьбу за награды только в абсолютном многоборье. Наряду с грациями «Нефтчи» и Бакинской школы гимнастики, Республиканской комплексной спортивной школы и «Спартака», спортобществ «Сярхядчи» и МВД, Детско-юношеского центра творчества Низаминского района также выступят юные спортсменки переименованного из Профессионального спортклуба «Бакы» в «Baku Flames».

Начало соревнований – 10.00

Место проведения – Олимпийский спортивный комплекс Баку

Адрес: Олимпийская улица, 7

Проезд: станция метро «Гянджлик»

 

Полезная информация

Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Номинал Название Стоимость
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Программа

10.10.2013

09.30–09.55 Жеребьевка судей
09.55–10.00 Представление судей
10.00–11.15 Соревнования гимнасток 2005 года рождения (без предмета, скакалка и мяч, группа А)
11.15–12.30 Соревнования гимнасток 2005 года рождения (без предмета, скакалка и мяч, группа В)
12.30–13.00 Церемонии открытия и награждения гимнасток 2005 года рождения
13.00–14.30 Соревнования гимнасток 2004 года рождения (без предмета, скакалка и мяч, группа А)
14.30–16.00 Соревнования гимнасток 2004 года рождения (без предмета, скакалка и мяч, группа В)
16.00–16.15 Церемония награждения гимнасток 2004 года рождения
16.15–16.30 Перерыв
16.30–18.00 Соревнования гимнасток 2003 года рождения (без предмета, скакалка и мяч, группа А)
18.00–19.30 Соревнования гимнасток 2003 года рождения (без предмета, скакалка и мяч, группа В)
19.30–19.45 Церемония награждения гимнасток 2004 года рождения

11.10.2013

09.30–09.55 Жеребьевка судей
09.55–10.00 Представление судей
10.00–11.45 Соревнования гимнасток 2001-2002 годов рождения (без предмета, обруч и булавы, группа А)
11.45–12.00 Перерыв
12.00–13.45 Соревнования гимнасток 2001-2002 годов рождения (без предмета, обруч и булавы, группа В)
13.45–14.00 Церемония награждения гимнасток 2001-2002 годов рождения
14.00–14.15 Перерыв
14.15–15.30 Cоревнования юниорок (обруч, мяч, булавы и лента)
15.30–15.45 Перерыв
15.45–17.00 Соревнования юниорок и сениорок (обруч, мяч, булавы и лента)
17.00–17.15 Перерыв
17.15–17.45 Гала
17.45–18.00 Церемонии закрытия и награждения юниорок и сениорок
 

Участники

İştirakçılar

Yunior və senyor gimnastlar

Bayramova Ayşən Ramiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Durunda Marina Sergeyevna Milli komanda
Əhmədova Mədinə Aydın Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Piriyeva Jalə Azad qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Prokopenko Yekaterina Sergeyevna Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Yusifova Lalə Məzahir qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

Yunior gimnastlar

Bağırova Lalə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Dadaşlı Ləman Nəriman qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Katkova Elina Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Süleymanzadə Aliya Babək qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar(B qrupu)

Abdullazadə Leyla Rasim qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Cabbarova Elnarə Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nağızadə Emiliya Faiq qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şəfiyeva Xədicə Rüfət qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yusubova Dəniz Rafiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Alquliyeva Nərmin Nəsimi qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Hacızadə Selcan Elxan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
İbrahimova Ayan Azər qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Kovalyova Valeriya Vitaliy Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Şabanova Ayşən Ruslan qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Şirinova Fidan Rizvan qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar(B qrupu)

Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Şəfiyarzadə Fəridə Alif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar(В qrupu)

Ağayeva Aydan Aydın “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Dünyamaliyeva Ayan İlham Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Əsədli Şeyla Tacəddin qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Eynalova Elmira İstanbul Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Həsənzadə Fidan Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar(А qrupu)

Ağamirova Türkan Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Bayram Əzizə Hikmət qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (В qrupu)

Bağırova Nurlanə Vaqif “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Bəydiyeva Minə Arani “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Fatimə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Həsənzadə Vəfa Ümüd “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (А qrupu)

Abdulla Elza Faris qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Cahangirova Nərmin Vagif İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti