Спорт

начинается

с гимнастики

В Баку пройдут 21-е первенство Азербайджана и чемпионат Баку , и впервые кубок регионов

В Баку пройдут 21-е первенство Азербайджана и чемпионат Баку , и впервые кубок регионов

О соревновании

11-12 декабря на Национальной Арене Гимнастики пройдет первенство страны и чемпионат города по художественной гимнастике, а также первый в истории Кубок Регионов. В этом году в соревнованиях примет участие рекордное количество участниц – 122 гимнастки, сообщает пресс-служба Федерации гимнастики. Регионы страны особо порадовали нас в этом году – гимнастки из Сумгаита, Хырдалана, Гейчая, Кюрдямира из Кусар будут бороться за звания лучших.

Соревнования пройдут среди гимнасток 1999-2001, 2002-2003 и 2004-2006 годов рождения; грации покажут упражнения с лентой, булавами, мячом, обручем, а также без предмета.

Участники соревнований подготовили интересную программу выступлений, более того-любителей гимнастики ожидает занимательное показательное шоу приготовленное более старшими гимнастками.

Начало соревнований – 9.00
Место проведения – Национальная Арена Гимнастики

Адрес: проспект Гейдара Алиева, 108
Проезд: станция метро «Кёроглу»

 

Полезная информация

Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Номинал Название Стоимость
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Программа

9.00-10.00

2004-2006-cı il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və halqa ilə çıxışları (I qrup)

10.30–10.45

Fasilə

10.45–12.15

2004-2006-cı il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və halqa ilə çıxışları (II qrup)
Nümunəvi çıxış (qrup hərəkətləri komandası, BGM)

12.15-12.30

Fasilə

12.30-14.00

2004-2006-cı il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və halqa ilə çıxışları (III qrup)

14.00-14.45

Fasilə

14.45-15.15

Açılış mərasimi

15.15-16.45

2004-2006-cı il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və halqa ilə çıxışları (IV qrup)

16.45-17.00

Fasilə

17.00-18.30

2004-2006-cı il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və halqa ilə çıxışları (V qrup)

18.30-18.45

Fasilə

18.45-20.20

2004-2006-cı il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və halqa ilə çıxışları (VI qrup)

Nümunəvi çıxış (qrup hərəkətləri komandalar, BGM və Ocaq)

20.20 Mükafarlandırma mərasimi

 

12.12.2014

 

9.00-10.00

2004-2006-cı il təvəllüdlü gimnastların alətsiz, top və halqa ilə çıxışları (Bölgələrarası Kubok)

10.00–10.15

Fasilə

10.15–10.30 Bölgələrarası Kubokun mükafatlandırma mərasimi
10.30-13.00

Fasilə

13.00-14.15

2002-2003-cü il təvəllüdlü gimnastların top, gürzlər və lent ilə çıxışları (I qrup)

14.15-14.30

Fasilə

14.30-15.45

2002-2003-cü il təvəllüdlü gimnastların top, gürzlər və lent ilə çıxışları (II qrup)

Nümunəvi çıxış (qrup hərəkətləri komandası, Ocaq)

15.45-16.00

2002-2003-cü il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma mərasimi

16.00-16.30

Fasilə

16.30-18.00

1999-2001-ci il təvəllüdlü gimnastların top, halqa, gürzlər və lent ilə çıxışları

18.00-18.30

Qala-konsert

18.30-19.00

1999-2001-ci il təvəllüdlü gimnastların mükafatlandırma və bağlanış mərasimi

 

Участники

İştirakçılar

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Ağalarzadə Güllü Etibar qızı "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Ağamirova Türkan Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Ağayeva Fəridə Kamran qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Ağayeva Mehriban  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Alquliyeva Nərmin Nəsimi qızı

“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi

Arslan Alsu Güvener İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Aslanlı Rəhiməxanım Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Babayeva Fatimə Azər qızı Şağan Olimpiya İdman Kompleksi
Bağırova Nurlanə Vaqif “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Bağırzadə Rövşanə Rövşən qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Bağıyeva Xədicə  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Bakıxanova Zöhrə  “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Bayramlı Cənnət  Sumqayıt
Bayramova Nərmin Nayil Xırdalan Gənclər Evi
Bədəlova Renata Rafiq qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Bəşirova Flora  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Bəşirova Zərifə Cavid qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cabbarova Elnarə Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cavadlı Nəzrin  Göyçay Olimpiya İdman Kompleksi
Cavadova Fidan  “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Cəbrayılova Cəmilə  “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Dəmirova Aysu  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əkbərova Fatimə Ramin qızı "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Əkbərova Milana Qabil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əlimuradova Ləman Osman qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əliyeva Kamilla  "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əlizadə Emiliya  Şağan Olimpiya İdman Kompleksi
Əlizadə Səidə  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Əmiraslanova Siyasət  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əsədova Cahan Vüqar qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əsədova Mədinə  “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əzizova Emiliya Samir qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Fazilova Alina Fərrux qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Gözəlova Alina  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Hacıyeva Nazlı  Kürdəmir Olimpiya İdman Kompleksi
Hacızadə Selcan Elxan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Həsənli Ayla  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Həsənzadə Vəfa Ümüd “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hətəmzadə Aylin  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Hüseynova Ülker Elşən "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Hüseynzadə Mədinə  Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
İbrahimbəyli Səkinə İlkin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Ayan Azər qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
İbrahimova Dilbər Namiq qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
İsmayılova Fidan  Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Kərimova Mələk  Şağan Olimpiya İdman Kompleksi
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədova Elmira  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədova Gülər Akif qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Məmmədova Mədinə  “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Məmmədova Səbinə Ramin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədova Xumar  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mursaqulova Aida  “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Musayeva Gövhər  “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Musayeva Selcan  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Musayeva Xədicə Rəcib qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Nağızadə Emiliya Faiq qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Nəbiyeva Aydan Pərviz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Orduxanova Asiman Natiq qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Orucova Tila  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Paşayeva Zəhra İlham qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Piriyeva Jalə Azad qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qebəybayova Lalə  “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Jalə İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Quliyeva Lalə  Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qurbanova Dilarə  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qurbanova Narin Müşviq qızı "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Ramazanova Nərgiz Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Rəcəbli Nəzrin Rövşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Rüstəmzadə Zəhra Pərvin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Salmanzadə Səltənət  Şağan Olimpiya İdman Kompleksi
Şəfiyarzadə Fəridə Alif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səmədova Pakizə Fazil İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Şərifli Xanım  Şağan Olimpiya İdman Kompleksi
Şevlyakova Angelina Vladislav Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Seyidova Leyla Sabir qızı Xırdalan Gənclər Evi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Şirinova Fidan Rizvan qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sultaliyeva Lətifə Novruzəli qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Suzani Aysu Əbdülreza qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Tağızadə Neqin Reza qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Tarverdiyeva Ayan  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Tyurina Alina Denisovna "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Vahabova Fidan Emil qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Xudatova Ləman Rasif qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Yusifova Eleonora Yaşar qızı "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Yusifzadə Fidan  "Ocaq Sport İdman Klubu" İctimai Birliyi
Yusubova Dəniz Rafiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Yusubova Nuran   

Результаты