Спорт

начинается

с гимнастики

В Баку пройдет первенство Азербайджана по акробатике

В Баку пройдет первенство Азербайджана по акробатике

О соревновании

14 ноября Федерация гимнастики Азербайджана проведет первенство страны по акробатике: в соревнованиях примут участие 33 спортсмена, представляющие Бакинскую школу гимнастики, спортшколу Низаминского района и спортивный клуб «Нефтчи».

На соревнованиях будут разыграны медали в юниорском и юношеском разрядах среди шести женских пар, трех женских групп, трех смешанных и трех мужских пар. Кроме того, женское трио в составе Айнур Гусейновой, Нармин Рамазановой и Лалы Гусейновой выступят с показательными номерами.

Начало соревнований – 10:00
Место проведения – Бакинская школа гимнастики
Адрес: Баку, Сабаильский р-н, ул. Узеира Гаджибейли, 52

Результаты соревнований. Женские пары. (11-16) 
Результаты соревнований. Женские пары. (12-18) 
Результаты соревнований. Женские группы. (12-18) 
Результаты соревнований. Смешанные пары. (12-18) 
Результаты соревнований. Мужские пары. (11-16) 
Результаты соревнований. Мужские пары. (12-18) 
Результаты соревнований. Мужские пары (13-19)

 

Полезная информация

Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Номинал Название Стоимость
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Программа

10.00-10.20

Açılış mərasimi

10.20–11.00

Balans hərəkətləri, 1-ci bölüm

11.00–11.20

Fasilə

11.20-12.00

Balans hərəkətləri, 2-ci bölüm

12.00-12.10

Fasilə

12.10-12.50

Temp hərəkətləri, 1-ci bölüm

12.50-13.00

Fasilə

13.00-13.40

Temp hərəkətləri, 2-ci bölüm

13.40–17.00

Fasilə

17.00–17.40

Qarışıq hərəkətləri, 1-ci bölüm 

17.40–17.50

Fasilə

17.50–18.30

Qarışıq hərəkətləri, 2-ci bölüm

18.30–18.45

Mükafatlandırma və bağlanış mərasimi

 

Saat 10:20                                           

I-BÖLÜM (balans)


Hüseynova Aynur – Hüseynova Lalə - Ramazanova Nərmin (müsabiqədən kənar)

1. Kişi cüt – Əlibəyov Elçin - Gülməmmədli Emin (Neftçi)
2. Qadın cüt – Əhmədova Aygün - Qurbanlı Ruhidil (BGM)
3. Kişi cüt – Cəfərov Seymur - Əkpərov Murad (BGM)
4. Qadın cüt – Nəcəfli Lamiyə - Abbasova Jalə (Nizami, Neftçi)
5. Qarışıq cüt – Rəhimov Ağasif - Cabbarlı Nurcan (BGM)
6. Qadın cüt – Qurbanova Məryəm - İsgəndərli Ülviyyə (Nizami)
7. Kişi cüt – İbrahimov Bəxtiyar - Babayev Seymur (Nizami)

 

Saat 11:20                                          

II-BÖLÜM (balans)

 

1. Qadın cüt – Rzayeva Zamira – Quliyeva Əzizə (Neftçi)
2. Qadın qrupu – Baxşəlizadə Həcər – Məmmədova Fatimə – Yazmina Valeriya (BGM)
3. Qarışıq cüt – Zakiryaeva Ceyla – Hacızadə Cavid (BGM)
4. Qadın qrupu – Zakiryaeva Ayla – Əsgərzadə Səmra – Zeynalzadə Ləman (Neftçi)
5. Qadın cüt – Nəzərli Emiliya – Seyidli Raziyə (BGM)
6. Qadın qrupu – Bəşirova Leyla – Vilyams Kayli – Fərmanova Nəzrin (BGM)
7. Qadın cüt – Sadıqova Firuzə – Quliyeva Lamiyə (Neftçi)
8. Qarışıq cüt – Abdullayev İlkin – Hacıyeva Fatimə (BGM)

 

Saat 12:10                                           

I-BÖLÜM (temp)

 

1. Kişi cüt – Əlibəyov Elçin - Gülməmmədli Emin (Neftçi)
2. Qadın cüt – Əhmədova Aygün - Qurbanlı Ruhidil (BGM)
3. Kişi cüt – Cəfərov Seymur - Əkpərov Murad (BGM)
4. Qadın cüt – Nəcəfli Lamiyə - Abbasova Jalə (Nizami, Neftçi)
5. Qarışıq cüt – Rəhimov Ağasif - Cabbarlı Nurcan (BGM)
6. Qadın cüt – Qurbanova Məryəm - İsgəndərli Ülviyyə (Nizami)
7. Kişi cüt – İbrahimov Bəxtiyar - Babayev Seymur (Nizami)

 

Saat 13:00                                           

II-BÖLÜM (temp)

 

1. Qadın cüt – Rzayeva Zamira – Quliyeva Əzizə (Neftçi)
2. Qadın qrupu – Baxşəlizadə Həcər – Məmmədova Fatimə – Yazmina Valeriya (BGM)
3. Qarışıq cüt – Zakiryaeva Ceyla – Hacızadə Cavid (BGM)
4. Qadın qrupu – Zakiryaeva Ayla – Əsgərzadə Səmra – Zeynalzadə Ləman (Neftçi)
5. Qadın cüt – Nəzərli Emiliya – Seyidli Raziyə (BGM)
6. Qadın qrupu – Bəşirova Leyla – Vilyams Kayli – Fərmanova Nəzrin (BGM)
7. Qadın cüt – Sadıqova Firuzə – Quliyeva Lamiyə (Neftçi)
8. Qarışıq cüt – Abdullayev İlkin – Hacıyeva Fatimə (BGM)

 

Saat 17:00                                           

I-BÖLÜM (qarışıq)


Hüseynova Aynur – Hüseynova Lalə - Ramazanova Nərmin (müsabiqədən kənar)

1. Kişi cüt – Əlibəyov Elçin - Gülməmmədli Emin (Neftçi)
2. Qadın cüt – Əhmədova Aygün - Qurbanlı Ruhidil (BGM)
3. Kişi cüt – Cəfərov Seymur - Əkpərov Murad (BGM)
4. Qadın cüt – Nəcəfli Lamiyə - Abbasova Jalə (Nizami, Neftçi)
5. Qarışıq cüt – Rəhimov Ağasif - Cabbarlı Nurcan (BGM)
6. Qadın cüt – Qurbanova Məryəm - İsgəndərli Ülviyyə (Nizami)
7. Kişi cüt – İbrahimov Bəxtiyar - Babayev Seymur (Nizami)

 

Saat 17:50                                           

II-BÖLÜM (qarışıq)

 

1. Qadın cüt – Rzayeva Zamira – Quliyeva Əzizə (Neftçi)
2. Qadın qrupu – Baxşəlizadə Həcər – Məmmədova Fatimə – Yazmina Valeriya (BGM)
3. Qarışıq cüt – Zakiryaeva Ceyla – Hacızadə Cavid (BGM)
4. Qadın qrupu – Zakiryaeva Ayla – Əsgərzadə Səmra – Zeynalzadə Ləman (Neftçi)
5. Qadın cüt – Nəzərli Emiliya – Seyidli Raziyə (BGM)
6. Qadın qrupu – Bəşirova Leyla – Vilyams Kayli – Fərmanova Nəzrin (BGM)
7. Qadın cüt – Sadıqova Firuzə – Quliyeva Lamiyə (Neftçi)
8. Qarışıq cüt – Abdullayev İlkin – Hacıyeva Fatimə (BGM)

Участники

İştirakçılar

Abbasova Jalə Namiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Abdullayev Ilkin Eyyub oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Babayev Seymur Akif oğlu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Baxşəlizadə Həcər Əsgər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Bəşirova Leyla Vüqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cabbarlı Nurcan Elbəy qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərov Seymur Siyavuş oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əhmədova Aygün Ilqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əkbərov Murad Cabir İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Əlibəyov Elçin Allahverdi oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əsgərzadə Səmra Qulu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Fərmanova Nəzrin Astan qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Gülməmmədli Emin Əkbər oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyeva Fatimə İlham qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hacızadə Cavid Rüstəm oğlu “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
İbrahimov Bəxtiyar Rövşən 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
İsgəndərli Ülviyyə Vüqar qızı 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Məmmədova Fatimə Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Nəcəfli Lamiyə Ramiz qızı 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Nəzərli Emiliya Mehman qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Quliyeva Əzizə Habil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Lamiyə Fikrət qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanlı Ruhidil Nəsimi İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qurbanova Məryəm İbrahim qızı 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi
Rəhimov Aqasif Vəli oğlu İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Rizayeva Zamirə Rufat qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sadıqova Firuzə Əliağa qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Seyidli Raziyə Sənan İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Vilyams Kayli  İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yazmina Valeriya Sergeyevna İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Zakiryaeva Ayla Fuad “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Zakiryaeva Ceyla Fuad “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Zeynalzadə Ləman Fuad qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

Результаты