İdman

gimnastikadan

başlayır

Aerobika Gimnastikası üzrə 16-cı Dünya Çempionatı

Aerobika Gimnastikası üzrə 16-cı Dünya Çempionatı

Yarış haqqında

Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının 2021-ci ildə təşkil etməyi planlaşdırdığı irimiqyaslı yarışlardan biri aerobika gimnastikası üzrə Dünya Çempionatıdır.

Ölkəmiz ilk dəfə ev sahibliyi edəcəyi bu yarışı 27-29 may tarixlərində keçirməyə hazırlaşır.

Azərbaycanda son dövrlərdə inkişaf etdirilən bu növ üzrə Avropa Çempionatı isə ilk dəfə olaraq 2019-cu ildə təşkil edilmişdi. Aerobika gimnastikası üzrə Avropa çempionatına uğurla ev sahibliyi etmiş Milli Gimnastika Arenası artıq bu dəfə Dünya çempionatı zamanı gimnastikanın ən dinamik növünün nümayəndələri üçün öz qapılarını açacaq.

İlkin qeydiyyat siyahısına əsasən yarışda 25 ölkədən 256 idmançının iştirakı gözlənilir.

3 gün davam edəcək çempionatda gimnastlar fərdi qadın və kişi, qarışıq cütlük, üçlük, qrup, həmçinin aero dans və aero step proqramlarında yarışacaqlar. Qaydalara əsasən, bir iştirakçı bu kateqoriyaların maksimum üçündə çıxış edə biləcək. Çempionatda hər bir kateqoriya üzrə təsnifat və final mərhələləri baş tutacaq.

Yarışlar haqqında mütəmadi olaraq yenilənən məlumatlar saytımızda (https://agf.az/az/competitions/)  əks olunacaq.

Vacib sənədlər

Faydalı məlumatlar

Şirkət Telefon Min. məbləğ
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Nominal Adı Dəyəri
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0681
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.4966
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3774
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.023
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.2063

Proqram

İştirakçılar

AHMADLI Aykhan

AHMADOVA Balakhanim

DOLMATOV Vladimir

GULIYEV Emil

GULIYEVA Khoshgadam

HUSEYNOVA Narmina

IBRAHIMBAYLI Nigar

IMRANOV Imran

JABBARLI Nurjan

KARIMLI Akif

MAMMADOV Elchin

MUSTAFAYEVA Madina

BARBOSA Lucas

DOS SANTOS Paulo

MARTINS Marcelo

OLIVEIRA Eduarda

SANTOS Caroline

SILVA Tamires

BAROTEV Tihomir

PAPAZOV Antonio

PASHOVA Darina

STOILOVA Ana-Maria

ESPINOZA Giovanni

HENRIQUEZ Bianca

ZUNIGA Paula

DRAPAKOVA Sabina

KUDLACKOVA Tereza

AGHA Linn

HUIKO Olivia

KEURULAINEN Maija

KIVELAE Nea

KOPONEN Adeelia

LAHTINEN Lotta

NIKANDER Jutta

RANTALA Emilia

RAUTIAINEN Erika

SAMPPA Fanny

SOUKKI Sanni

TAMMINEN Veera

LEBLANC Juliette

LESTRUHAUT Clara

ORTA David

SILVA Alexia

THOMASI LUXIN Lerry

TROSSET Victoria

VALERO Line

VIGNAT Maelisse

AKOSHEGYI Dora

BALI Daniel

FARKAS Balazs Albert

HAJDU Kata

LOCSEI Zoltan

MAKRANSZKI Anna Kata

MAZACS Fanni

OEKROES Janka

RUZICSKA Vanessza

SIMON Zsofia

SZOLLOSI Panna

ISWARABAWA Gregorius Agung

SATIVA Naura

YUNIATI Ita

BARBAGALLO Ylenia

BLASI Francesco

BULLO Anna

CAPONERA Emanuele

CASTOLDI Michela

CAVALLERI Sofia

CONTI Paolo

CUTINI Sara

DONATI Davide

FALERA Matteo

FERRAGINA Sarah

FERRAGINA Sarah

NACCI Davide

NATELLA Sara

PATTERI Marcello

SANTUCCIO Silvia

SEBASTIO Francesco

BUDZEVICIUTE Ausrine

JARMALA Nojus

LUKASEVICIUS Karolis

RADZEVICIUTE Gabija

SAKALYS Edvardas

SARKAITE Akvile

STUPAK Gabriele

TREIGYTE Viktorija

VILKAITYTE Gabija

VELOZ Ivan

FERNANDEZ Thais

ALMEIDA Ines

BRANDAO Beatriz

CANSADO Rui

COUTINHO Maria

CRUZ Carolina

DIOGO Diana

GOMES Ana Rita

MATOS Joana

SANTOS Carolina

SILVA Bruna

SOARES Diogo

SOUSA Tiago

BECZE Maria Bianca

BOCSER Gabriel

CUCU Teodora

DINCA Sandra

GAVRILOVICI David

NICULESCU Sarmiza-Mihaela

PLESA Roberta

POPA Mihai Alin

RADU Alina

SENTEA Flavia Sebastiana

SOTANGA Andreea-Selena

STOENESCU Steliana Nicoleta

TAVOC Daniel

BASOV Ivan

CHERNOUSOVA Aleksandra

DMITRIEVA Anastasia

DMITRIEVA Anastasia

DOBRIAGINA Irina

DZHANAZIAN Dukhik

DZHANAZIAN Garsevan

GERMANOV Aleksei

GOLUBEVA Polina

GVOZDETSKAIA Anastasiia

IVANOVA Elena

KOLOBOV Anton

KONAKOVA Tatyana

KUDRIAVTSEV Dmitrii

KULAEV Timur

MARKELOV Artem

OSTAPENKO Ilia

PELEVINA Elizaveta

PERMINOV Petr

SEMENOV Roman

SHIKHALEEV Grigorii

TERESHINA Mariia

TIKHONOVA Daria

ZHURAVLEV Aleksei

ZIUBINA Anastasiia

BRESTOVSKA Marcela

BRESTOVSKA Martina

LAMOSOVA Anita

UCNOVA Alena

ESTEFANO Maria

GRANELL Pau

GUILLEMOT Belen

MANE Miquel

INTAKUL Chawisa

JIUMSUKJAI Chanokpon

PANTAO Irada

POTJANAKOSEE Peerapong

WATCHARAPORN Supastorn

BAL Nil Deniz

ERGIN Erkut

ERISIK Emir

ONBASI Ayse Begum

OZSOY Metehan

BUBEN Maksym

CHERKEZ Kateryna

GUTSALYUK Darya

HALAIDA Stanislav

ISAIENKO Anastasiia

KURASHVILI Anastasiia

LYTVYN Anastasiia

MOKHORT Oleksandra

SAMOILENKO Yuliia

SHELEST Ilona

SUBOTINA Daria

TIMCHENKO Anna

VELYKODNYI Vladyslav

MENJIVAR Jaylene

Nəticələr