Sport

begins with

gymnastics

FIG ARTISTIC GYMNASTICS APPARATUS WORLD CUP, AGF TROPHY 2020

FIG ARTISTIC GYMNASTICS APPARATUS WORLD CUP, AGF TROPHY 2020

About competition

Milli Gimnastika Arenasının baharda ev sahibliyi edəcəyi Dünya Kuboku idman gimnastikası üzrə yarışlar olacaq.

Tokio-2020 Olimpiya Oyunlarına daha bir lisenziya xarakterli bu Kubok 12-15 mart tarıxlərində təşkil ediləcək.

Qeydiyyat siyahısına əsasən Dünya Kubokunda iştirak etmək istəyən ölkələrin sayı 42-dir. Bu yarış üçün ümumilikdə 158 kişi və qadın idman gimnastlarının da daxil olduğu nümayəndə heyətlərinin tərkibində təxminən 360 şəxs Bakıya təşrif buyuracaq.

Qeyd edək ki, dörd günlük yarışların ilk iki günü təsnifat, sonrakı iki günü isə final mərhələləri baş tutacaq.

Turnirdə həmçinin, ən yüksək icra xalını toplamış gimnastlara ənənəvi “AGF Trophy” Kuboku da təqdim olunacaq.

Ən yaxşı idmançıların gərgin mübarizə və qələbə sevincini qaçırmamaq üçün biletlərinizi əldə etməyə tələsin. Biletləri Arenanın kassasından, həmçinin onlayn (https://ticketing.mga.az/) əldə edə biləcərsiniz​. Təsnifat günləri üçün biletin qiyməti 10 manat, final günləri üçün isə 15 manat təşkil edir.

Bundan əlavə, Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının təqdim etdiyi Mövsümi Bileti də gimnastika yarışlarının sadiq tamaşaçıları Arenanın kassasında əldə edə bilərlər.

Yarışlar haqqında mütəmadi olaraq yenilənən məlumatlar saytımızda (https://agf.az/az/competitions/)  əks olunacaq.

 

Məkan: Milli Gimnastika Arenası

Telefon: (+994 12/51) 566-96-99

Ünvan: Bakı, H.Əliyev pr., 178

Keçid: “Koroğlu” metro stansiyası

Useful Information

1taxi Google Play, App Store 1.80 AZN
Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Irfan Taxi Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Omega Taxi *0404 1.00 AZN
Xanımların xətti 149
Felix Taxi *5959 2.40 AZN
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Alfa Taksi *6111 1.50 AZN
Taxion *9911 2.00 AZN
Enar Taxi (055) 220 01 89
Taxi 158 158 2.20 AZN
Ekonom Taksi *9111 2.60 AZN
Taxi *7474 *7474 2.40 AZN
9898 Taxi *9898 0.98 AZN
Bakı Taksi *9000 1.70 AZN
Taxi 8811 *8811 2.40 AZN
Fayton Taxi (050) 221 00 46 2.00 AZN
Bonus Taksi *8111 1.60 AZN
Güven Taksi *1188 2.40 AZN
Fly Taxi *7111
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Taxi Lider *8989 2.60 AZN
UTAP Google Play, App Store 2.00 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Uğur Taksi *1115 1.50 AZN
S&A Ltd (012) 437 88 98 3.40 AZN
Avangard (012) 408 13 62 3.00 AZN
GrandTaxi (070) 787 68 86 3.00 AZN
Nominal Name Value

Participants

MOLINARI Federico

JATO Julian

BACUETI James

NEDOV Emma

MORGANS Mitchell

BULL Tyson

BROWN Georgia-Rose

AGHARZAYEV Murad

GAHRAMANOV Aghamurad

TIKHONOV Ivan

NEKRASOVA Marina

GAHRAMANOVA Samira

BABAYEV Javidan

SHARAMKOU Yahor

METELITSA Ganna

LIKHOVITSKIY Andrey

SAVITSKAYA Anastasiya

VARABYOVA Aliaksandra

DRANITSKI Sviataslau

FIDELIS Thais

ANDRADE Rebeca

SARAIVA Flavia

BARRETTO JUNIOR Francisco

ZANETTI Arthur

MAROIS Sophie

ROUSSEAU Audrey

PELLERIN Thierry

GONZALEZ Tomas

GUAN Chenchen

YIN Sisi

FAN Yilin

YU Linmin

YOU Hao

LAN Xingyu

LIU Yang

WENG Hao

SELIGMAN Robert

UDE Filip

DEREK Ana

KORENT Tijana

BENOVIC Aurel

FERRERA Yesenia

LERU Randy

NIN REYES Audrys

ZAHRAN Ali

ZAPATA Rayderley

DIALLO Thierno

SORAVUO Emil

KIRMES Oskar

KETTUNEN Enni

LOIKAS Sara

LANGENSKIOELD Lilian

DEVILLARD Coline

FRAGAPANE Claudia

ACHAMPONG Ondine

TULLOCH Courtney

NATHAN Joshua

SKINNER Hayden

KHARENKOVA Maria

SITCHINAVA Bidzina

SKHILADZE Levan

KUZOVKOV Konstantin

JIMSHELEISHVILI Ioane

ILIOPOULOS Nikolaos

GARIVALDIS Georgios

PETROUNIAS Eleftherios

KONSTANTINIDIS Konstantinos

KONSTANTINIDIS Christoforos

TANTALIDIS Antonios

VEGA LOPEZ Jorge

SHEk Wai Hung

NG Kiu Chung

AHMAD KOHANI Mahdi

KEIKHA Saeedreza

JAMEI Abdollah

OLFATI Mahdi

KHOSRONEZHAD Mohammadreza

TURISKI Andy

RAZ Lihie

MEDVEDEV Andrey

MYAKININ Alexander

SHATILOV Alexander

DOLGOPYAT Artem

MORI Lara

FERRARI Vanessa

KUWAJIMA Kiko

ASHIKAWA Urara

SAKAGUCHI Ayaka

MIYATA Shoko

YONEKURA Hidenobu

SUGINO Takaaki

MINAMI Kazuki

SAKAGUCHI Ayaka

SUGINO Takaaki

LEE Junho

BAE Garam

PARK Jinho

LEE Seungmin

SHIN Jeahwan

YANG Hakseon

LEE Junghyo

PARK Minsoo

RYU Sunghyun

KAN Hyunbae

LAGO Ana

VALLE Joshua

NUNEZ Isaac

WEVERS Sanne

ZONDERLAND Epke

DEURLOO Bart

RIJKEN Frank

SCHMIDT Casimir

JACOBS Rick

VERHOFSTAD Bram

BRETT Isabella

FISHWICK Maia

KOUDINOV Mikhail

DICK Sam

DICK Ethan

YULO Carlos Edriel

TIMBANG Jan Gwynn

PIHAN-KULESZA Marta

WEGLARZ Dawid

SASNAL Filip

GAWRONSKI Sebastian

JANIK Gabriela

DRAGULESCU Marian

ROOSKRANTZ Caitlin

DARIES Naveen

VORONA Iana

SPIRIDONOVA Daria

ILIANKOVA Anastasiia

PASEKA Maria

ROSTOV Alexey

ELTCOV Sergei

POLIASHOV Vladislav

PROKOPEV Kirill

SEIFERT Noe

SERHANI Taha

RIZZO Marco

HUANG Tzu-Hsing

LAI Pin-Ju

TSENG Wei-Sheng

LEE Chih Kai

LIN Guan-Yi

TANG Chia-Hung

BINER Ceren

SAMILOGLU Umit

ONDER Ahmet

COLAK Ibrahim

ARICAN Ferhat

DEMIR Sercan

ARCA Mustafa

SAVRANBASI Nazli

YURTDAS Dilara

TARHAN Bilge

KENDIRCI Cemre

RADIVILOVA Angelina

BACHYNSKA Anastasiia

RADIVILOV Igor

NEDOROSCIK Stephen

TRAN Doan Quynh Nam

DINH Phuong Thanh

NABIYEV Farukh

AZIZOV Ilyas

KURBANOV Nariman

PATANIN Dmitriy

KARIMI Milad

HRIBAR Lucija

KYSSELEF Tjasa

BELAK Teja

BERTONCELJ Saso

KLAVORA Rok

TERBOVSEK Luka

ALEKSANDROV Yordan

HUDDLESTON David