Our Group Exercise Team qualified for the finals at the "Paris 2024" Summer Olympic Games due to their indomitable spirit, worthy performance, and determination to win. Representatives from 14 countries competed for the title in this battle of the planet's strongest. Based on the final results of the qualifying round, the top eight teams advanced to the decisive stage. Azerbaijan's team ranked 8th with a score of 62.000 points from the judges, achieved through their performances in the 5 Hoops, 3 Ribbons and 2 Balls exercises. The group, represented by World Championship bronze medalist and European champion Zeynab Hummatova, Darya Sorokina, Leman Alimuradova, Gullu Agalarzade and Yelizaveta Luzan, faced tough competition from six-time world champion and Olympic bronze medalist Italy, as well as world champions Bulgaria (three-time), China, and Israel (two-time). We wish our team great success in the final performances scheduled for tomorrow and believe they will once again fulfill our hopes with outstanding results.