Спорт

начинается

с гимнастики

…ПЛЮС ГИМНАСТКИ СУМГАЙЫТА И ГЯНДЖИ, ХЫРДАЛАНА И ГУСАР

…ПЛЮС ГИМНАСТКИ СУМГАЙЫТА И ГЯНДЖИ, ХЫРДАЛАНА И ГУСАР

О соревновании

В Баку 16-17 ноября состоится заключительное соревнование этого года по художественной гимнастике - 19-е первенство Азербайджана.

В турнире примут участие 93 гимнастки, которые будут поделены на 5 возрастных групп.

Это спортсменки 1997-99, 2000-2001, 2002, 2003 и 2004 годов рождения.

Участницы будут вести борьбу за медали только в абсолютном многоборье.

Наряду с грациями «Нефтчи» и Бакинской школы гимнастики, Республиканской комплексной спортивной школы и «Спартака», спортобществ МВД и «Сярхядчи», Профессионального спортивного клуба «Бакы» и Детско-юношеского центра творчества Низаминского района, также выступят спортсменки Хырдалана, Гянджи, Гусар и Сумгайыта.
 

Начало соревнований – 11.00

Место проведения – Олимпийский спортивный комплекс Баку

Адрес: Олимпийская улица, 7

Проезд: станция метро «Гянджлик»

 

Полезная информация

Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Номинал Название Стоимость
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 2.0014
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5463
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3463
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0234
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1992

Программа

16.11.2012

10.30–10.55 Жеребьевка судей
10.55–11.00 Представление судей
11.00–12.30 Соревнования гимнасток 2004 года рождения (без предмета,                             скакалка и мяч, группа A)
12.30–14.00 Соревнования гимнасток 2004 года рождения (без предмета,                             скакалка и мяч, группа В)
14.00–14.30 Церемонии открытия и награждения гимнасток 2004 года                                    рождения
14.30–14.45 Перерыв
14.45–16.15 Соревнования гимнасток 2003 года рождения (без предмета,                             скакалка и мяч, группа A)
16.15–17.45 Соревнования гимнасток 2003 года рождения (без предмета,                             скакалка и мяч, группа В)
17.45–18.00 Церемония награждения гимнасток 2003 года рождения
18.00–18.15 Перерыв
18.15–19.15 Соревнования гимнасток 2002 года рождения (без предмета,                             скакалка и мяч, группа A)
19.15–20.15 Соревнования гимнасток 2002 года рождения (без предмета,                             скакалка и мяч, группа В)
20.15-20.30 Церемония награждения гимнасток 2002 года рождения

 

17.11.2012

10.30–10.55 Жеребьевка судей
10.55–11.00 Представление судей
11.00–12.45 Соревнования гимнасток 2000-2001 годов рождения (обруч, мяч, булавы и лента, группа A)
12.45–13.00 Перерыв
13.00–14.40 Соревнования гимнасток 2000-2001 годов рождения (обруч, мяч, булавы и лента, группа В)
14.40–15.00 Церемония награждения гимнасток 2000-2001 годов рождения
15.00–15.30 Перерыв
15.30–17.00 Соревнования гимнасток 1997-99 и 1996 годов рождения (обруч, мяч, булавы и лента)
17.00–17.30 Гала
17.30-18.00 Церемонии награждения гимнасток 1997-99 годов рождения и закрытия
 

Участники

İştirakçılar

2004-ci il təvəllüdlü gimnastlar (А qrupu)

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Ağayeva Fəridə Kamran qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Çobanova Ülkər Roman qızı Gəncə
Fazilova Alina Fərrux qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Kramarenko Lalə Dmitriy “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Qurbanova Əsra Səbuhi qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Silvester Syuzana Cerard Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Sultaliyeva Lətifə Novruzəli qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi

2004-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Ağadadaşova Jalə Əbulfət qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Məlikova Günel  Gəncə
Rəcəbli Nəzrin Rövşən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yusupova Elvina Rəşid qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar (А qrupu)

Ağayeva Aydan Aydın “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Dünyamaliyeva Ayan İlham Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əliyeva Sara Ramal qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Rüstəmova Nigar  Gəncə

2003-cü il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Ağamirova Türkan Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Babayeva Lətifə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Bəşirova Dinarə Fərhad qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Həsənzadə Fidan Elçin qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Aytən Ayaz qızı Gəncə
Musayeva Zarina Məhəmməd qızı Gəncə
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Qurbanova Zarina Samir qızı Gəncə
Şaxbazova Maytab Elman qızı Qusar Olimpiya İdman Kompleksi

2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (В qrupu)

Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Əliyeva Nurcaxan Fərman qızı Gəncə
Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qocayeva Leyla Zaur Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Səmədova Pakizə Fazil “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Soltanova Nigar Yusif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (А qrupu)

Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Məmmədova Dilarə Kamran İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qəmbərova Aynur Eldar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Titova Nərmin Telman İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar(В qrupu)

Ağamirova Zöhrə Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Fatimə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Göyüşova Ləman Nəriman qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Əhmədova Mədinə Aydın Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Katkova Elina Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Məmmədli Aytac Pərviz “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Paşayeva Alsu Rahib İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Süleymanzadə Aliya Babək qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

1997-98-99-cu və 1996-cı il təvəllüdlü gimnastlar

Abdullayeva Rəhimə Fuad Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Allahverdiyeva Ceyla Samir İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Dadaşlı Ləman Nəriman qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əsgərova Bahar İqbal qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Prokopenko Yekaterina Sergeyevna Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qafarova Xumay Həsənxan Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Seyidova Leyla Sabir qızı Xırdalan Gənclər Evi

Результаты